Tulokset Aikuiset X-Run 2021

X-Run 2021 tulokset M/N 10 ja 20 km

Tulokset 5-15 v. Teknosafe Run 2021

Tulokset Teknosafe-Run

 

 

 

Aikataulutetut lähtölistat 2021 / X-RUN aikuiset ja TEKNOSAFE-RUN

X-RUN  ja TEKNOSAFE-RUN 2021

 

 

 

 

 

AIKATAULU X-RUN 2021

 

MUISTAKAA VARMISTAA OSANOTTONNE KISAKANSLIASSA VIIM. 30 MIN. ENNEN STARTTIA !!

VARATKAA AIKAA RUUHKIEN VÄLTTÄMISEKSI !

 

X-RUN HOLIDAY CLUB SAIMAA             Lauantai 9.10.2021 AIKATAULU/ TIMETABLE 

TEKNOSAFE-RUN

10.30  Pojat 5v 0,1km HUOM! LÄHTÖPAIKKA! 100m maalista!

10.40  Tytöt 5v 0,1km HUOM! LÄHTÖPAIKKA! 100m maalista!

palkintojen jako / награда

10.50 Pojat 6-7v  0,6km

11.00 Tytöt 6-7v  0,6km

Palkintojen jako / награда

11.10  Pojat 8-9v 1 km

11.20 Tytöt 8-9v 1 km

Palkintojen jako / награда

11.30  Pojat ja Tytöt 10-11v 2km

Palkintojen jako / награда

11.45   Pojat ja Tytöt 12-13 v. 2 km

11.45  Pojat ja Tytöt 15 v. 2 km

Palkintojen jako / награда

X-RUN KLO 12.30

Miehet / NAISET 10 km ja 20 km  (HUOM! METSÄTÖITTEN TAKIA REITILLE JOUDUTTU TEKEMÄÄN MUUTOS JA REITIN PITUUS EI TARKKA!

Palkintojen jako heti kun sarjan kolme parasta maalissa!

UPDATE! ILMOITTAUTUNEET 7.10.2021

X-Run 2021
Ennakkoilmoittautuneet
Sukunimi Etunimi Seura
MYL 20km
Galtsev Viacheslav Lappeenranta
Henttu Riku Pallonkadun Urheilijat
Hatakka Petri Uinti Imatra
Härkönen Valtteri Ruokolahti
Keskinen Aki Imatran Urheilijat
Sairanen Kari Imatran Urheilijat
Suvitie Pekka Kajo Triathlon
Taina Samu Himottulan Puhti
Tauriainen Mikko
Tonder Lasse Team Rivakat
Whiteside Ian Espoo
MYL 10km
Ahonen Olli Imatran Urheilijat
Ahonen Ville Imatran Urheilijat
Asikainen Pasi Joutsenon Kullervo
Friman Jari
Huomo Juha
Jantunen Joel Lappeenranta
Jurvanen Kasperi Taipalsaaren Kisa
Kihlanki Aapo Tainionkosken Tähti
Kohonen Johannes Saimaasport
Kujala Antti M-Files
Martiskainen Juho SK Vuoksi
Muhonen Janne Menoauto
Nummisto Jarno TriathlonSuomi
Oranen Aapo Velo Saimaa
Pajunen Mauri
Perälä Tuomas Willimiehen Triathlon
Poikonen Alpo Ravon Oravat
Poikonen Pasi Ravon Oravat
Puumalainen Simo Imatran Urheilijat
Rahkonen Petri
Rautio Jarkko Menoauto
Rinta-Jaskari Jami Lappeen Riento
Savolainen Mika Saimaan Latu
Suvanto Antti Imatra MTB
Tamski Jari Team Tamski
Yläharju Joona Puumalan Viri
Yläharju Mika Puumala
Yrjönen Teemu Menoauto
NYL 20km
Holm Heidi
Karttiala Anna
Kulonen Janita Nastola
Manninen Tanja
Meuronen Iitu Pallonkadun Urheilijat
Pohja Pauliina HK Varma Team
Riikonen Salla Mikkeli
Takala Henna Jyväskylä
Tonder Anni Team Rivakat
Tukiainen Tiina Mäntsälä
NYL 10km
Ahonen Salla Imatran Urheilijat
Brandstack Henriikka
Brandstack Taina
Erjava-Suvanto Hanna Imatra MTB
Friman Maarit
Hirvo Saara Lappeenranta
Horttanainen Heidi Imatran Urheilijat
Huipero Maarit
Hurskainen Heli Mäntsälän Urheilijat
Häkämies Maarit Crossfit Lappeenranta
Jantunen Terhi Lappeenranta
Jurvanen Sannamari
Kaplas Krista Lappeenrannan Squashseura
Karttunen Kiia Imatran Urheilijat
Kautiainen Hanna
Kostiainen Tiina
Kuokka Katja Lappeenranta
Laakso Anna Joutseno
Lahti Meiju Lappeenranta
Langenoja-Suvitie Marika Kajo Triathlon
Lehtonen Venla Imatran Urheilijat
Mattinen Lotta Joutsenon Kullervo
Nousiainen Hannele
Pajunen Hilkka Palloilija Pajuset
Peisa Helena
Savolainen Marika Saimaa Trail Runners
Sermyagina Ekaterina Lappeenranta
Sund Sofia Imatran Urheilijat
Tamski Inari Team Tamski
Tavio Elina
Toivari Heidi Imatra
Tonder Viivi Team Rivakat
Ukkonen Johanna Willimiehen Triathlon
Vento Maiju Crossfit Lappeenranta
Vesikko Venla Joutsenon Kullervo
Yläharju Pinja Puumalan Viri
T5 0,1km
Ehn Amelie
Hattunen Senni Hossukan Hauet
Holsti Silja Imatra
Immonen Sofia Peukaloiset
Jarva Hilla Nuolikadun Salamat
Kaljunen Edith Imatran Urheilijat
Kangasmäki Ellen
Kleimola Mila Kokkola
Korhonen Betty Lappeenranta
Lindholm Venla Team Paavo Pesusieni
Nummisto Neea Imatra
Parhiala Aurora Imatran Pallo-Veikot
Suvanto Veera Imatra
Särkelä Sofia Lappeenranta
P5 0,1km
Deviatkin Timofei LUT
Haapsaari Elliot Joutseno
Huomo Luka Topias
Kangasmäki Kaarlo Lappeenrannan Tanssiurheilijat
Koskela Nicolas
Lankinen Aapeli Kaipialan Kisailijat
Pöysti Daniel
Rantalainen Joel
Rantanen Aarne Joutseno
Rantanen Unto Joutseno
Räsänen Maxi Imatran Ketterä
Sutela Ilmari Lappeenranta
Suvanto Väinö Imatra MTB
T7 0,6km
Asikainen Matilda Joutsenon Kullervo
Ehn Linnéa
Finér Aurora Imatran Voimistelijat
Haakana Enni Ylämaan Pyrkijät
Hirn Iida
Jauho Selma Lappeen Riento
Jauho Vilma Lappeen Riento
Kautiainen Kerttu
Kleimola Minea Kokkola
Koivisto Oona Imatran Urheilijat
Koskela Adanna
Koskela Annabella
Kyckling Alisa Imatran Urheilijat
Martikainen Kerttu PPJ
Minina Alisa Imatran Voimistelijat
Partanen Emilia Imatran Urheilijat
Peisa Hertta Joutsenon Kullervo
Perälä Saimi Lappeenrannan Urheilu-Miehet
Piik Eevi
Rantanen Elsa Joutseno
Salo Oona Rauha
Savolainen Veera
Savolainen Vilma
Suvanto Alisa Imatran Urheilijat
Virtanen Joanna Imatra
Viuhkonen Olivia
P7 0,6km
Hattunen Jaakko Hossukan Hauet
Huomo Joonatan Clan Huomo
Ilmasti Eino Kangasniemen Kalske
Jarva Roope Köhniön Kanuunat
Jurvanen Niki PePo
Kuittinen Akseli
Kyckling Vili Imatran Palloseura
Lindholm Luka Team Paavo Pesusieni
Mäki Eino Tikkurilan Palloseura
Parhiala Akseli Imatran Palloseura
Sarén Jesse Imatran Urheilijat
Sinkkonen Niklas Imatran Urheilijat
Suoknuuti Lauri
Suvanto Iivo Imatra MTB
Särkelä Mikael Lappeenrannan Urheilu-Miehet
Tunkara Saku Imatra MTB
Viitanen Eino Joutseno
T9 1km
Aikioniemi Tilda Imatra
Baya Leya Imatran Pallo-Veikot
Gültekin Esra Buğlem Imatran Pallo-Veikot
Haakana Eevi Ylämaan Pyrkijät
Jalkanen Juulia Nuorisoseura Harmonikka
Jarva Viivi Ski Jyväskylä
Keinänen Taru Imatran Pallo-Veikot
Keskinen Emilia Uinti Imatra
Laitiainen Aino Imatran Pallo-Veikot
Lehikoinen Alissa Imatran Pallo-Veikot
Lehto Lilja Supertytöt
Leppänen Amanda Imatran Urheilijat
Lippojoki Jesmiina Loma Cheerleaders
Minina Janita Imatran Voimistelijat
Nikitina Polina Lappeenrannan Taitoluistelijat
Pakkanen Moona
Pesonen Venla Imatran Pallo-Veikot
Pulkki Minja
Pöysti Alexandra
Rantanen Saima Joutseno
Repo Minttu Imatran Pallo-Veikot
Räsänen Milana Imatran Voimistelijat
Saalasti Venla Imatran Liikuntaseura Ilse
Sainio Riina Imatran Pallo-Veikot
Siitonen Amanda Lappeen Riento
Särkelä Saana Lappeenrannan Urheilu-Miehet
Tunkara Sira Imatran Pallo-Veikot
Tvrda Kristiina
P9 1km
Ahtiainen Aapo Joutsenon Kullervo
Ezhov Kirill Imatran Palloseura
Huomo Viljami Clan Huomo
Ilmasti Sisu Kangasniemen Kalske
Jauho Antton Lappeen Riento
Lankinen Arttu Kaipialan Kisailijat
Mäki Otso Tikkurilan Palloseura
Nikitin Nikita Lappeenrannan Taitoluistelijat
Storhammar Noel Imatra
Tervonen Santtu
Toivari Juuso Imatran Palloseura
Virtanen Jaakko Imatran Ketterä
Viuhkonen Emil
T11 2km
Ahtiainen Kiia Imatran Pallo-Veikot
Asikainen Milja Joutsenon Kullervo
Haapsaari Neela Joutseno
Honkaniemi Minja Imatran Urheilijat
Huhtamella Saana Imatran Pallo-Veikot
Hänninen Tilda Imatra
Keinänen Tuuli Imatran Pallo-Veikot
Kekki Elsa
Koivisto Roosa Imatran Urheilijat
Korhonen Iiris
Kortelainen Tara Rasti-Karjalan Suunnistajat
Kotimäki Hilma Imatran Urheilijat
Kotimäki Selma Imatran Urheilijat
Lehikoinen Milla Imatran Pallo-Veikot
Lehto Helmi Supertytöt
Leppänen Emma Imatran Urheilijat
Nousiainen Miisa
Nurmi Nella Imatran Pallo-Veikot
Pakkanen Aada
Parhiala Adele Imatran Urheilijat
Pesonen Fanni Imatran Urheilijat
Poikonen Paula Ravon Oravat
Puhakka Roosa
Pulkki Netta
Raijas Rebecca Imatran Urheilijat
Rantanen Vilma Joutseno
Reponen Veera Imatran Pallo-Veikot
Rinkinen Iida Imatran Pallo-Veikot
Rinta-Jaskari Kristiina Lappeen Riento
Salo Aini Rauha
Stubbe Aada Imatran Pallo-Veikot
Sund Alisa Imatran Urheilijat
Särkelä Sini Lappeenrannan Urheilu-Miehet
Tervonen Nea
Tikkanen Mea Imatran Pallo-Veikot
Timperi Maisa Pesä Ysit
Vaittinen Neea Pesä Ysit
P11 2km
Ezhov Timur Imatran Palloseura
Hänninen Tiitus Imatran Ketterä
Kautiainen Konsta
Kleimola Miro Kokkola
Kunitcyn Ivan Imatran Palloseura
Lippojoki Joona SaiPa
Lippojoki Rasmus SaiPa
Melander Joonatan Imatran Palloseura
Perälä Sisu Lappeenrannan Urheilu-Miehet
Saarenpää Sisu Imatran Pallo-Veikot
Vasara Konsta Imatran Pallo-Veikot
T13 2km
Hartikainen Melis Imatran Pallo-Veikot
Hatakka Matilda Imatran Urheilijat
Karttunen Kiira Imatran Urheilijat
Kautonen Miisa Imatran Pallo-Veikot
Koivisto Helmi Imatran Urheilijat
Könönen Emma Imatran Urheilijat
Luostarinen Cecilia Imatran Pallo-Veikot
Melander Nea-Emilia Imatran Pallo-Veikot
Parhiala Aleksandra Imatra
Savolainen Saara Imatran Pallo-Veikot
Särkelä Sini Lappeenranta
P13 2km
Hyypöläinen Aaro PtR
Jurvanen Miko Veiterä
Kautonen Pietu Imatran Pallo-Veikot
Keskinen Elmo Imatran Pallo-Veikot
Piik Eemeli
Rantanen Aapo Joutseno
Rantanen Onni Joutseno
Rinta-Jaskari Kasperi Lappeen Riento
Saarenpää Onni Imatran Pallo-Veikot
Siitonen Oliver Lappeen Riento
T15 2km
Kiiski Alisa Porvoon Urheilijat
Leppänen Sanni Imatran Urheilijat
Peurala Alisa
Puhakka Venla Imatran Urheilijat
Räikkönen Venla Imatran Urheilijat
Suontama Minttu
Väyrynen Siiri Imatran Urheilijat
P15 2km
Parhiala Aleksanteri Kusanku
Parhiala Artturi Imatran Pallo-Veikot
Poikonen Eero Ravon Oravat
Rantanen Eliel Joutseno
Rikkinen Aake Lappeenrannan Urheilu-Miehet
Räikkönen Atte Imatran Urheilijat

Maksutiedot X-RUN 2021

Aikuisten X-Run osanottomaksut, tilinumero: FI36 1038 3000 3198 12 / Imatran Urheilijat ry / Viite: 80363   Hotelliasiakkaat! Viestikenttään: hotelliasiakas

Osanottomaksu ennakkoon 30 € , jälki-ilmoittautuminen kisakansliassa 50€ (käteinen/korttimaksu). Holiday Club Saimaan hotelliasiakkaille X-Run 20 € . Sarjojen kolme parasta palkitaan ja osallistujien kesken jaetaan arvontapalkintoja. Näytä tosite maksusta kilpailunumeroa noutaessasi ja hotelliasiakkaitten lisäksi todennettava asiakasmajoitus! Aikuisten startti klo 12.30 ja matkat m/n 10/20 km.

Lasten Teknosafe-Run  5-15 v. on ilmainen, mutta edellyttää ennakkoon ilmoittautumista!!! Kaikki ennakkoilmoittautumiset ke 6.10.2021 mennessä! Lasten startit klo 10.30 alkaen,  matkat 0.1-2 km ja juostaan hotellin piha-alueella!

 

Kilpailuohjeet 2021

X-Run 2021 Kilpailuohje fi

Teknosafe-Run 2021 kilpailuohje fi

10:s X-Run lauantaina 9.10.2021

X-Run 9.10.2021

X-Runin startti 10.10.2020